Egy kiállítás képei... iskolánkban

Mai rohanó világunkban nagyon nagy szükség van a jeles napok, személyek, évfordulók, események megünneplésére. Ilyenkor az ember, a család, a közösség megáll és visszatekint egy kicsit a múltba. Felidézi az akkor történteket, emlékezik a régi személyekre, kézbe veszi az egykori tárgyakat. Azért fontosak mindezek, mert így erőt tudunk nyerni a további életünkhöz.

Ilyen fontos esemény, amely minden évben elkövetkezik iskolánk névadójának, Gulyás Mihály igazgatónak a születésnapja. Érdekes, hogy ez november 13-án van, amely hónap alapvetően a számadás és az éves munka értékelésének ideje. Egy pedagógus, dolgozzon akár óvódában, akár általános, akár középiskolában, vagy a felsőoktatás területén, mindig a jövőnek alkot. Minden évben elveti a tudás magját, a szívét-lelkét odaadja a hivatásának és várja az eredményt, a bő termés meghozatalát. De mindig tisztában van vele, hogy az aratás nem egy év múlva, hanem gyakran évtizedek, nemzedékek múlva következik be. Ilyen iskola és tantestület volt az egykori csorvási iskolánk is. Rendhagyó módon idén nemcsak Misi bácsinak és az egykori tanárainknak állítottunk emléket, hanem igyekeztünk bemutatni az iskola kezdetét, a taneszközeit, a nevelők személyes fényképeit és tárgyait. Szívből remélem, hogy aki megtekinti ezt a kiállítást, elgondolkodik azon, hogy az ő életében hogyan lehet ilyen hatást gyakorolni a környezetére. A tanítók akkor és most is lámpások, de mindenkinek ott van a lehetősége, hogy a saját sorsával is példa legyen. (Kiss Pál)

Mindenkit szeretettel várunk!