Ma 2019. december 08., vasárnap, Mária napja van. Holnap Natália napja lesz.
Támogatók
Az iskoláról
2010. április 15. csütörtök, 13:41 | Írta: Administrator | |
"Hogy egy iskola mit ér, az az elvégzése utáni 10-20 évben derül ki."
(Németh László)
Arany János utcai iskola
1907-ben épült az Állami Elemi Népiskola, mely ma is sok sikeres ember, aranykezű szakmunkás, diplomás, dolgos felnőtt első iskolai éveinek helyszíne.
Bezárt telephely.
Petőfi utcai iskola
1991-ben épült a könyvtárral és színházteremmel egy épületben lévő 6 tantermes iskola, melynek impozáns megjelenése nagyon sok Csorváson átutazónak kivívja az elismerését.Ebben az épületben tanulnak a 1-3. osztályos tanítványaink.
István király utcai iskola
1914-től sok tehetséges csorvási diák és kiváló pedagógus második otthona ez az iskola. 2009-ben az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap finanszírozásával, a DAOP pályázaton elnyert 225 millió Ft-ból megtörtént az épület felújítása, bővítése, korszerűsítése. Ennek köszönhetően, 2010-től a mai igényeknek megfelelő, kényelmes, modern iskola fogadja az 4-8. évfolyamos tanulókat.
Módosítás: (2018. november 29. csütörtök, 12:43)
Az iskola jelene
2010. április 14. szerda, 12:39 | Írta: Administrator | |
Csorvás Város Önkormányzata az Új Magyarország Fejlesztési Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program keretén belül meghirdetett Kompetencia alapú oktatás, egyenlő hozzáférés – Innovatív intézményekben című TÁMOP 3.1.4./08/2. pályázaton 32 millió Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült, mely összegből 25 millió Ft áll az iskola rendelkezésére. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.
A pályázat alapvető célja az egész életen át tartó tanulás megalapozását szolgáló képességek fejlesztése és a kompetencia alapú oktatás elterjesztése a magyar közoktatási rendszerben. Fő célként jelöli meg a kompetencia alapú oktatás módszertanának és eszközeinek széleskörű elterjesztését, a pedagógusok módszertani kultúrájának korszerűsítését, a tanulók képességeinek és kulcskompetenciáinak egyénre szabott fejlesztését és megerősítését, a rendszerben meglévő szelektív hatások mérséklésével, valamint az egyenlő hozzáférés és esélyegyenlőség szempontjainak érvényesítésével. A pályázat további célja, hogy a regionális operatív programok keretében megvalósuló infrastrukturális fejlesztéseket összekapcsolja a szükséges szakmai (tartalmi, módszertani) fejlesztésekkel, annak érdekében, hogy azok egymás hatásait erősítve, komplex módon járuljanak hozzá az oktatás minőségének javulásához.
2010. április 14. szerda, 12:37 | Írta: Administrator | |
A csorvási iskolák rövid története:
Csorváson 1907-ig egyházi irányítás alatt folyt az iskolai oktató-nevelő munka.
1859-ben nyitotta meg kapuit a református egyház által alapított iskola, melyet
1863-ban követett az ún. katolikus iskola.
1874-ben az evangélikus egyház állított fel iskolát.